Mateusz Pietras
Decydujące spotkanie o tytuł w Turcji.
Decydujące spotkanie o tytuł w Turcji. TWITTER/ FENERBAHCE VOLEYBOL
Dziś siatkarki trenera reprezentacji Polski Stefano Lavariniego Fenerbahce Opet Stambuł mogły obronić tytuł w Sultanlar Ligi. Plany pokrzyżowały zawodniczki Eczacibasi Dynavit Stambuł, które w trzech setach wygrały spotkanie numer cztery. Polki Magdalena Stysiak (Fenerbahce) i Martyna Czyrniańska (Eczacibasi) nie odegrały ważnych ról. Decydujące starcie za trzy dni.

W kierunku obrony tytułu

Po trzech potyczkach wielkiego finału Sultanlar Ligi (najwyższa klasa rozgrywek siatkarskich w kraju) Fenerbahce Opet Stambuł był bliższy ponownego zdobycia mistrzostwa Turcji. W poniedziałek dzięki zwycięstwu 3:0 podopieczne trenera reprezentacji Polski Stefano Lavariniego były o krok od zdobycia trofeum. W barwach półfinalisty Ligi Mistrzyń gra atakująca polskiej kadry Magdalena Stysiak.

Pierwsze spotkanie padło łupem mistrza Turcji (3:1). Jednak drugi mecz w tie-breaku wygrały siatkarki Eczacibasi Dynavit Stambuł, które w poprzednim sezonie zdobyły srebro w LM. W składzie podopiecznych byłego trenera Chemika Police Ferhata Akbasa występuje przyjmująca reprezentacji Polski Martyna Czyrniańska.

Z kolei po trzecim meczu szala zwycięstwa ponownie przechyliła się na stronę siatkarek Lavariniego (3:0).

Decydujący mecz o tytuł

Dziś siatkarki Eczacibasi wzięły odwet i pewnie poradziły sobie z presją, nie pozwalając, by Fenerbahce cieszył z drugiego złota z rzędu. Trzy sety zakończyły się do 21.

W barwach obrońcy tytułu na ławce rezerwowych była Stysiak. Podobny los spotkał Czyrniańską.

Liderką zespołu była Serbka Tatjana Bosković. Atakująca zdobyła 25 ,,oczek'' w tym 23 punkty w ataku. Poza tym po jednym punkcie zdobyła blokiem jak i zagrywką.