Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Z uśmiechem i jasnym spojrzeniem na urlop

(now)
Przebywając na słońcu zazwyczaj pamiętamy o ochronie naszej skórze. Nie zapominajmy też o oczach
Przebywając na słońcu zazwyczaj pamiętamy o ochronie naszej skórze. Nie zapominajmy też o oczach
Pod wpływem promieniowania UV powstają cząsteczki odpowiedzialne za rozwój starczego zwyrodnienia plamki żółtej. Chorobę tę uważa się za główną przyczynę utraty wzroku.

Zadbaj o wzrok

Zadbaj o wzrok

MaxiVision to suplement diety, którego składniki poprawiają zdolność widzenia (także o zmierzchu). Zawiera substancje stanowiące naturalny filtr ochronny siatkówki. Stabilizuje naczynia kapilarne oka, zwiększa napięcie żył, polepsza mikrokrążenie w siatkówce oka.
Preparat polecany jest dla osób: narażonych na promieniowanie UVA i UVB, pracujących przy komputerze, spędzających wiele godzin za kierownicą, pracujących w złym oświetleniu, w zadymionych pomieszczeniach, narażonych na pogorszenie wzroku związane z wiekiem.

Do objawów choroby należą zaburzenia widzenia, spadek ostrości wzroku (zwłaszcza z bliska), niewielkie mroczki, deformacje obrazu, spadek ostrości wzroku oraz utrudnione rozróżnianie kolorów. Lekarze nie mają wątpliwości, że na zachorowalność wpływają m.in.: wiek (największą liczbę odnotowuje się wśród osób po 75. roku życia), narażenie wzroku na intensywne światło oraz niedobór witaminy E, C, beta-karotenu, selenu.

Szkodliwy wpływ promieni słonecznych powiązany jest także z kataraktą, zaćmą, skrzydlikiem (będącym rozrostem tkanki prowadzącym do ograniczenia widzenia) i rakiem skóry wokół oczu.

To, co można zrobić dla naszych oczu latem, to odpowiednie okulary i dieta. Osoby o jasnym kolorze tęczówek są bardziej narażone na szkodliwy wpływ promieniowania UV. Niemniej wszyscy, bez względu na kolor oczu, powinni zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne z filtrem. Najlepszą ochronę zapewniają szkła brązowe, bursztynowe, zielone lub szare. Na okularach zawsze szukajmy oznaczenia CE, potwierdzające zgodność z europejskimi standardami bezpieczeństwa. Niestety, nawet szkła wyposażone w najlepsze filtry przeciw promieniowaniu UV nie gwarantują wystarczającej ochrony!

Obecność w jedzeniu karotenoidów, antocyjanów oraz cynku może zmniejszyć ryzyko przed zachorowaniem na starcze zwyrodnienie plamki żółtej. Im więcej tych składników dostarczymy w diecie przez całe życie, tym mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się tej choroby w wieku starszym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna