Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Sejny Artykuł

Pijany zabił babcię na oczach 2-letniego wnuczka [NOWE INFO]

Dodano: 7 sierpnia 2012, 7:47

Tylko jedna ulica dzieliła ich od domu.


Gazeta Współczesna - wspolczesna.pl na Facebooku - wybierz "Lubię to". Będziesz na bieżąco
Kobieta ominęła stojącą na drodze koparkę, a chwilę później słychać było płacz dziecka. Chłopiec klęczał obok pokrzywdzonej – tak relacjonował wczoraj jeden ze świadków tragiczne zdarzenie, do którego doszło w Sejnach. Koparka, za kierownicą której siedział pijany Dariusz W. z Augustowa, śmiertelnie potrąciła 57-letnią kobietę.

Droga słabo oznakowana
Do tragedii doszło w sierpniu minionego roku, podczas przebudowy ulicy Broniewskiego. Tego dnia drogowcy mieli montować krawężniki. Przywoził je z placu, gdzie były składowane, Dariusz W. – operator koparki. Pech chciał, że przywiózł nie takie, jak trzeba. Musiał więc wycofać i zamienić elementy. Zaczął manewrować akurat wtedy, gdy przez drogę przechodziła pokrzywdzona. W chwili zatrzymania Dariusz W. miał ok. 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został tymczasowo aresztowany.

Proces w tej sprawie rozpoczął się w czerwcu, a wczoraj był kontynuowany. Sejneński sąd przesłuchał dwóch świadków. Jeden z nich wyjaśniał, że prace na budowie prowadzone były pod ruchem. To znaczy, remontowaną drogą przejeżdżały samochody i przechodzili piesi. Droga była słabo oznakowana. Jak twierdził świadek Marian S., znajdował się tam tylko znak ograniczający prędkość.

Z kolei Marcin R., odpowiedzialny za nadzór nad pracami, wyjaśniał m.in., że bezpieczne przejście dla mieszkańców pobliskich posesji gwarantował wydzielony z boku chodnik. R. utrzymywał też, że droga była należycie oznakowana.

– Tego dnia budowę wizytowała inspektor robót drogowych – wyjaśniał. – Nie wniosła żadnych zastrzeżeń.

Jeszcze trzech świadków
Sąd chce przesłuchać w tej sprawie jeszcze trzech świadków. Termin kolejnej wokandy został wyznaczony na 27 sierpnia.

Dariusz W. odpowiada z wolnej stopy. Grozi mu do 12 lat więzienia. Rodzina pokrzywdzonej domaga się też 150 tys. zł tytułem zadośćuczynienia.

Czytaj więcej o:
  • śmierć
  • babcia
  • policja
  • sąd
  • Sejny
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czego Ci brakuje w mieście?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 50.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Media Regionalne

Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2014.