MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdzie jest policja?

Dorota Biziuk
Wiesław Małachwiej, z-ca komendanta KPP w Sokółce mówił o efektach działań policjantów
Wiesław Małachwiej, z-ca komendanta KPP w Sokółce mówił o efektach działań policjantów D. Biziuk
Sokółka.Nie brakuje osób mających zastrzeżenia do pracy policji. Głosy niezadowolenia słychać również w Sokółce, choć większość mieszkańców uważa, że w mieście jest dość bezpiecznie.

Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej - podobną opinię o działalności sokólskich policjantów wyraził Stanisław Pałusewicz, radny z Sokółki.
Na temat pracy komendy powiatowej policji dyskutowano podczas ubiegłotygodniowej sesji sokólskiej rady miejskiej. O osiągnięciach funkcjonariuszy w 2006 roku opowiadał Wiesław Małachwiej, z-ca komendanta miejscowej KPP.
Gwarancja dla świadków
- Nikt nie przeczy, że macie na swoim koncie sporo sukcesów. Osobiście uważam jednak, iż policja powinna być bardziej widoczna. Wandale w naszym mieście czują się bezkarni i niszczą, co się da. Niestety, ale jest to coraz większy problem - powiedział Stanisław Pałusewicz.
Jako przykład podał on następujące zdarzenie: ktoś powybijał lusterka w stojącym na parkingu przy ul. Sikorskiego aucie, a za wycieraczką zostawił kartkę - "Jak będziesz tutaj dalej stawiać samochód, to powiadomimy straż miejską"!
- Sprawcy wielu zdarzeń pozostają anonimowi, bo ludzie boją się brać na siebie rolę świadków. Nie dziwi mnie takie podejście do sprawy. Trudno wymagać, żeby informatorzy zgłaszali się na policję w momencie, kiedy potem opowiadacie przestępcy, kto na niego doniósł. To niesłychane, a jednak prawdziwe! Świadkowie muszą mieć gwarancję, że policja nie będzie na nich "kablować“ - podkreślił radny Antoni Cydzik.
Wiesław Małachwiej przyznał, że faktycznie podobne sytuacje są niedopuszczalne, a "kablowanie informatora jest naganne".
Radni polecili, aby policja zwracała większą uwagę na zachowanie młodzieży, która pije alkohol w miejscach publicznych.
Przydałaby się izba
W 2006 roku sokólscy policjanci przetransportowali 160 osób do Izby Wytrzeźwień w Białymstoku.
- Gdyby Sokółka miała takie pomieszczenie, wówczas byłoby to dla nas dużym udogodnieniem. Poddaję to pod rozwagę dla władz naszego miasta. Izba Wytrzeźwień w Sokółce jest potrzebna - stwierdził Wiesław Małachwiej, z-ca komendanta KPP w Sokółce.
Policja liczy również na to, że miasto jak najszybciej zainwestuje w monitoring. s

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna