IV liga. Wissa przegrywa, Tur remisuje

los, kgol, jankes
Mecz IV ligi Tur Bielsk Podlaski - KS Wasilków
Mecz IV ligi Tur Bielsk Podlaski - KS Wasilków Krzysztof Jankowski
W 19 serii gier zawiodły czołowe ekipy. Wissa Szczuczyn przegrała 1:2 z KS Wasilków, Tur Bielsk Podlaski tylko zremisował 1:1 z KS Michałowo, a Dąb Dąbrowa Białostocka przegrał w Hajnówce. Honor faworytów uratowała Warmia.

Warmia Grajewo - Hetman Tykocin 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Damian Zubowski 50
Żółte kartki: Plaga, Olechno (Hetman)
Sędziował: Piotr Ukalski (Białystok) Widzów: 100.
Warmia: Gieniusz - Arciszewski, Mikucki, Edison, Stankiewicz, Domurat (85. Sypytkowski), Sielawa (57.Wójcicki), Randzio (46.Mirva), Zubowski, Cybulski, Chyliński(46.Kozikowski).
Hetman: Miniuk - Plaga, Szczepański, Wiszowaty (37. Adamski), Kwasiborski, Olechno, Ostaszewski, Zambrzycki, Andzielewicz (63. Daniluk), Dworzańczyk (40. Piasecki, 78. Kropiwnicki), Maliszewski.

Grajewska Warmia, po bardzo słabej grze pokonała Hetmana Tykocin. Jedynym pocieszeniem było zdobycie trzech punktów i ... piąty kolejny mecz, bez straty bramki.
Strzelcem złotego gola był Damian Zubowski, który w pierwszej połowie nie wykorzystał rzutu karnego. Gospodarze powinni w tej części gry objąć prowadzenie, ale pod bramką gości razili nieskutecznością. Szczególnie Daniel Chyliński ma wiele na sumieniu, bowiem nie trafił do pustej bramki.
W drugiej połowie, Warmia zagrała agresywniej i zdobyła bramkę w 50 minucie, po niesamowitym zamieszaniu w polu karnym. Piłka po przypadkowym odbiciu od obrońcy trafiła do Zubowskiego, który wykorzystał sytuację.
Trener Warmii Robert Kądzior cieszył się z trzech punktów, ale z gry nie był zadowolony: - Naszą zmorą jest skuteczność. Już w pierwszej połowie powinniśmy zdobyć 3 - 4 bramki. Najważniejsze, że ciągle jesteśmy w grze. Wartość naszej drużyny zweryfikuje kolejny mecz z Dębem Dąbrowa Białostocka.

Wissa Szczuczyn - KS Wasilków 1:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Łapiński 62, 1:1 Styś 79, 1:2 Styś 90.
Wissa: Greś - Lisowski, Stankiewicz, Guzowski, Ciereszko (82 Korotkiewicz), Wojtkielewicz, Citko, Zambrowski, Bondziul, Firańczyk (46. Marcinkiewicz, 68. Łapiński), Łapiński.
Wasilków: Brzosko - Butkiewicz, Naliwajko, Dąbrowski (65. Milewski), Wojciechowski, Dudziński, Cichoński, Maksimowski, Rybnik (75. Rybakowski), Styś, Śliwowski

Kamil Wojtkielewicz (trener Wissy Szczuczyn): Przed meczem nigdy nie spodziewam się porażek. Nie da się wygrywac wszystkich spotkań. Przed meczem spodziewaliśmy się trudnej przeprawy, ale po końcowym gwizdku mogę powiedzieć, że przegraliśmy na własne życzenie. Nie wykorzystaliśmy dwóch kontr, a te niewykorzystane szanse się zemściły.

Tur Bielsk Podlaski - KS Michałowo 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 P. Kosiński 38, 1:1 Tomczyk 71 z karnego.
Żółte kartki: Popiołek, Koźlik, Daniłowski, Jakubowski (Tur); D. Doroszko, Tchórznicki (Michałowo). Sędziował: Szymon Szymajda (Białystok). Widzów: 160.
Tur: Sidun - K. Kulikowski, Koźlik, P. Kosiński, A. Kosiński - K. Car (77. Daniłowski), A. Lewczuk, Łochnicki - Popiołek (71. Ł. Pawluczuk), Nakielski (62. M. Jakubowski), K. Kosiński.
Michałowo: Kucharczyk - D. Doroszko (89. Weremczuk), Ł. Konończuk, Bernatowicz, J. Małyszko - Tomczyk (90. Gajewski), Tchórznicki, Rybołowicz, Osypiuk, Charkiewicz - Kondracki.

Potknięcia Wissy nie wykorzystał Tur. Niedzielny mecz w Bielsku Podlaskim z Michałowem zakończył się remisem 1:1.

W bramce gości doskonale spisywał się doświadczony Robert Kucharczyk, który bronił kolejne strzały bielszczan. Dopiero w 38. minucie Piotr Kosiński wyskoczył najwyżej do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez swojego brata Andrzeja i mocną główką wpakował ją do siatki.

Drużyna z Michałowa groźnie kontratakowała, głównie za sprawą wszędobylskiego Macieja Kondrackiego. Wyrównanie przyniosła jej jednak indywidualna akcja Dawida Charkiewicza, który naciskany przez obrońców i bramkarza Tura upadł w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Kamil Tomczyk. Co prawda Kucharczyk przekonywał jeszcze sędziów, że piłkę w porę złapał, ale arbitrzy uznali, że futbolówka wcześniej przekroczyła linię bramkową.

W końcówce obie drużyny mogły jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, a najbliższy strzelenia gola był Tur w 84. minucie, po akcji dwóch swoich rezerwowych. Mateusz Jakubowski przedryblował kilku rywali i wyłożył piłkę Łukaszowi Pawluczukowi dwa metry przed pustą bramką. Napastnikowi Tura udało się jednak tak wyborną sytuację zmarnować…

Magnat Juchnowiec Kościelny - Orzeł Kolno 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Fabiszewski 47, 1:1 Grala 53.
Magnat: Deptuła - Kalisz, Fabiszewski, Hruświcki, Szymaniuk (81 Chrościcki), Czerniawski, Kużel, Suszczyński, Tymiński, Yamaguchi (57. Karpowicz), Zielinko (65 Czajkowski).
Orzeł: Domian - Prusinowski, Szymański, Grala, Ałajko (46. Bikowski), Świderski (46 Grala), Walendziewski, Gwiazda, Ossowski, Pisiak, Sadowski (68 Grygoriew).

Biebrza Goniądz - Promień Mońki 1:2 (0:1)
Bramki: 1:0 - Jasiński 19, 1:1 - Odyjewski 52, 1:2 - Grygo 77.
Biebrza: Zimnoch-Cieciorko (40. Dzieko-ński), Purta, Kulikowski, Kobyliński, Chmielewski, Magnuszewski, Kosakowski, Jasiński, Tumicz, Bogan (70. Dekarz).
Promień: Andraka - D. Purta, Marcin Purta, Stachelski, Grygo, Pawełko (55. Poliński), Ziemkiewicz (85. Kolendo), Maciorowski, Grabowski, Kulikowski (85. Wiński), Odyjewski (46. Mateusz Purta)

Pogoń Łapy - Cresovia Siemiatycze 0:2 (0:0).
Bramki: 0:1 - Śledziewski (74), 0:2 - D. Barwiejuk (85).
Pogoń: Łapiński - Płoński, Gałczyk, Kotlewski, Kowalewski (88. Kuźmicki), Sobota, Michno (68. Roszkowski), Mrowiński, Malinoś, Stypułkowski, Sawicki.
Cresovia: Karolczuk - Nowicki, Moczulski, Śledziewski, Rytel, Jurczuk, Olędzki, Kryński, Malewski (85. Walendziuk), Barwiejuk, Gołupkiewicz.

Puszcza Hajnówka - Dąb Dąbrowa Białostocka 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 - Czurak (9), 2:0 - samobójcza (50)
Puszcza: Aleksiejczuk - Gorbacewicz, Sipko, Kicel, Kozak, A. Langa, Gryko, Czurak, Wojno (90. Grygorowicz), R. Langa (60.Milcz), Grzanka (80. Żabiński),
Dąb: Bondziul - Dudziuk (81. Tochwin), Biernacki, Dzidkowski, Sujeta, Łabieniec, Sołowiej, Speichler, Żero, Maślanik (75. Jarmoszko), Orpik (85. Sobolewski).

Sparta 1951 Szepietowo- Sparta Augustów 1:3 (1:1)
Bramki: 0:1 - Wilczewski (15), 1:1 - Makal (40), 1:2 - Mickiewicz (51), 1:3 - Stasiński (53).
Sparta Sz.: Bartoszuk - Makal, Antoniuk, Olszewski, Fiedorczuk, Bańkowski, Kożuszkiewicz, Gołaszewski, Jamiołkowski (80. Dąbrowski), Dłuski, Kowalczyk (65. Godlewski).
Sparta A.: Putra - A. Zaniewski, Pieślak (42. sakowicz), Niedźwiedzki, Knoch, Parafinowicz (75. Żochowski), P. Zaniewski, Wilczewski (88. Grajewski), Dorochowicz, (46. Stasiński), Mickiewicz, Sobolewski.